UWAGA!!! W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 oraz wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju,chcielibyśmy Państwa poinformować,iż występują utrudnienia w realizacji zamówień.Ze względu na opóźnienia dostaw towarów od naszych kontrahentów,są przesunięcia czasowe w wysyłkach,średnio,o ok.3-5 dni . ZA UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.

OMNIGENA Pompa zatapialna ściekowa do szamba WQ1100 WQ 1100 FURIA

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 480,00 zł 480.00
Cena netto: 390,24 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: OMNIGENA
Kod produktu: WQ 1100 FURIA

Opis

Pompa zatapialno - ściekowa 

WQ 1100 FURIA

 
 

Zatapialne pompy WQ stosuje się do pompowania ścieków lub wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń, w tym piwnic czy garaży . Pompy te znajdują odbiorców w różnych dziedzinach, głównie wśród rolników, firm budowlanych i przedsiębiorstw komunalnych.

Prezentowa pompa WQ 1100 FURIA jest urządzeniem niezawodnym, solidnym i cichym. W całości wykonana została z materiałów wysokiej jakości. Jej korpus wykonany został z żeliwa i stali nierdzewnej, zaś silnik jest chroniony przez specjalne zabezpieczenia termiczne. Dzięki temu urządzenie jest w pełni odporne na działanie wody.

Pompa WQ 1100 FURIA jest też wyposażona w specjalny pływak, czyli element, który kontroluje poziom wody i zabezpiecza urządzenie przed pracą na sucho. W przypadku, gdy poziom wody jest bardzo niski, pływak wyłącza pompę i odwrotnie – gdy poziom wody wzrasta, urządzenie ponownie rozpoczyna pracę.

Pompy fabrycznie przystosowane są do współpracy z wężami elastycznymi. Króćce tłoczne zakończone są odpowiednimi końcówkami. W przypadku konieczności innego zainstalowania pompy, końcówkę można wykręcić i wykorzystać nagwintowany wewnętrznie wylot z pompy.

 

Ten model pompy został zaprojektowany z myślą o szerokim zastosowaniu. Idealnie sprawdza się w gospodarstwach rolniczych, czyli wówczas, gdy konieczne jest wypompowanie choćby gnojówki. Z tego urządzenia z rozdrabniaczem skorzystać mogą także przedsiębiorstwa komunalne oraz klienci indywidualni. W przypadku tych ostatnich urządzenie sprawdza się zwłaszcza do pompowania nieczystości, czyli opróżniania szamba. Z uwagi na rozdrabniacz, użytkownicy mogą wykorzystywać pompę do pompowania nie tylko brudnej cieczy, ale również wody, która zawiera ciała stałe. Z uwagi na silnik o mocy 1,1 kW produkt zapewnia wydajność na poziomie 250 litrów na minutę. Taka wartość w zupełności wystarcza użytkownikom indywidualnym, często nawet przekracza ich oczekiwania. Dzięki solidnej konstrukcji urządzenie może podnieść wodę na wysokość nawet do 9 m.

 Z uwagi na bezpieczeństwo, producent zaleca podwieszenie urządzenia na linie na około 0,5 metra nad dnem opróżnianego zbiornika, jeżeli występuje w nim piasek. Takie, drobne elementy szlifujące mogłyby uszkodzić urządzenie. Przypominamy też, że nie należy pompy opuszczać lub podnosić na kablu przyłączeniowym. Proponujemy również użytkownikom zakup węży strażackich ze złączkami i węży bez złączy o różnej długości. Jednocześnie przypominamy, że wydajność urządzenia zależy właśnie od długości, jak i średnicy węża.
Pompa Furia 1300 nie może pracować w zamkniętych obiegach wodnych (dla przykładu oczko wodne) z uwagi na powstanie zawiesiny, która zawiera drobne elementy szlifujące. Użytkownicy muszą też pamiętać, że pompa musi pracować w pełnym zanurzeniu. W przeciwnym przypadku może dojść do przegrzania silnika.

 

DANE TECHNICZNE POMPY WQ 1100 FURIA

wydajność max. - 250 l/min

wysokość podnoszenia max. - 9 m

moc silnika - 1100W / 1,1 Kw 

prąd uzwojenia max. - 7 A

króciec tłoczny/wąż - 2"/ 50 mm

średnica zanieczyszczeń max. - rozdrabniacz

kabel zasilający - 5,5 m

waga - 20 kg

korpus ssący - żeliwo

obudowa pompy - stal nierdzewna

pokrywa pompy - żeliwo 

 

ZASTOSOWANIE: domy jedno i wielorodzinne, rolnictwo, ogrodnictwo, działki rekreacyjne, przedsiębiorstwa komunalne, oczyszczalnie ścieków i zalane powierzchnie.

RODZAJ WODY: brudna, zanieczyszczona domieszką ciał stałych nie szlifujących, surowe ścieki, gnojowica.

ZASILANIE: 230V

WYKONANIE: korpus pompy żeliwo, aluminium lub stal nierdzewna,  wirnik: żeliwo, stal nierdzewna lub norylu, nóż tnący ze stali nierdzewnej.

CECHY I ZALETY:

– Szeroki zakres parametrów i mocy silnika umożliwia dopasowanie pomp z typoszeregu WQ niemalże do wszystkich indywidualnych potrzeb.

– Unikalna na rynku konstrukcja pomp z nożem tnącym (rozdrabniacz) pozwala na zastosowanie w surowych ściekach

– Standardowo wszystkie pompy WQ wyposażone są w kabel zasilający a wybrane modele dodatkowo posiadają pływak sterujący pracą pompy

– Pompy są przystosowane do współpracy z wężami elastycznymi

– Solidna i trwała konstrukcja

– Pompy o doskonałej reputacji z wieloletnią tradycją na polskim rynku

– Szeroki zakres zastosowania

 

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI POMPY WQ 1100 FURIA

http://www.omnigena.pl/obrazki/INSTRUKCJA%20WQ%20%20%C5%BB%C3%93%C5%81TE.pdf

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl