UWAGA!!! W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 oraz wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju,chcielibyśmy Państwa poinformować,iż występują utrudnienia w realizacji zamówień.Ze względu na opóźnienia dostaw towarów od naszych kontrahentów,są przesunięcia czasowe w wysyłkach,średnio,o ok.3-5 dni . ZA UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.

OMNIGENA Pompa zatapialna do czystej wody MULTI WQ1100 WQ 1100 230V

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 461,00 zł 461.00
Cena netto: 374,80 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: OMNIGENA
Kod produktu: MULTI WQ 1100F

Opis

Pompa zatapialna

MULTI WQ 1100F

 
 

Zatapialne pompy wielostopniowe znajdują szerokie zastosowanie zarówno w domach, ogrodach, ogródkach działkowych, gospodarstwach domowych, działkach rekreacyjnych, jak również każdej gałęzi przemysłu gdzie nie ma systemu kanalizacji, a wymagane jest wytworzenie wyższego ciśnienia.

Pompa zatapialna MULTI WQ 1100 Omnigena:

Zatapialna, żeliwna, wielostopniowa pompa MULTI WQ 1100 o dużej wysokości podnoszenia przeznaczona do:

- zaopatrywania domów w czystą, zimną wodę ze studni kręgowych
- odwadniania zalanych powierzchni
- opróżniania basenów
- idealna do podlewania

Może doskonale służyć do podlewania, ponieważ wytwarza ciśnienie w instalacji tłocznej.Pompy MULTI WQ 1100 wyposażone są w regulowane sterowanie pływakowe.

Oferowany model to pompa jednofazowa. Cieszy się dużą popularnością wśród klientów poszukujących urządzeń niezawodnych i o solidnej konstrukcji. Pompa świetnie zaspokaja potrzeby klientów szukających solidnej żeliwnej pompy zatapialnej o wysokim ciśnieniu.

 

Pompa fabrycznie przystosowana do współpracy z wężami elastycznymi – posiada króciec tłoczny wykonany z tworzywa,  na który można nalożyć wąż elastyczny i zacisnać opaską. Można również wykręcić króciec i wykorzystać nagwintowane wyjście w korpusie pompy. Ponieważ jest to pompa jednofazowa, zaprojektowana została pod kątem użytkowników, którzy nie mają dostępu do prądu trójfazowego.


Urządzenie wykonane zostało z wysokiej jakości materiałów. Korpus pompy wyprodukowano z żeliwa i stali nierdzewnej

Pompa Multi WQ 1100F jest też wyposażona w specjalny pływak, czyli element, który kontroluje poziom wody i zabezpiecza urządzenie przed pracą na sucho. W przypadku, gdy poziom wody jest bardzo niski, pływak wyłącza pompę i odwrotnie – gdy poziom wody wzrasta, urządzenie ponownie rozpoczyna pracę.


Pompa Multi WQ 1100F przeznaczona jest dla użytkowników, którzy oczekują od zakupionego urządzenia dużego ciśnienia (możliwość pompowania na większą odległość).

Mała i kompaktowa budowa pozwala na zastosowanie pomp w ciasnych, trudnodostępnych miejscach. Łatwa obsługa i cicha praca to kolejne zalety oferowanej pompy. 

 

 

 

DANE TECHNICZNE POMPY MULTI WQ 1100F

wydajność max. - 210 l/min

wysokość podnoszenia max. - 30 m

moc silnika - 1100W / 1,1 Kw 

prąd uzwojenia max. - 7 A

króciec tłoczny/wąż - 2"/ 50 mm

średnica zanieczyszczeń max. - 0,5 mm

kabel zasilający -  8 m

waga - 24 kg

korpus ssący - żeliwo

obudowa pompy - stal nierdzewna

pokrywa pompy - żeliwo 

 
 

 
Informacja ważna dla doboru pomp
 
Przy doborze parametrów hydraulicznych pompy zatapialnej należy wziąć pod uwagę, że parametry podawane przez nas w tabelach jak i na wykresach tak jak i u innych dostawców są parametrami hydraulicznymi uzyskiwanymi bezpośrednio na wyjściu z pompy bez uwzględnienia strat wynikających z oporów instalacji tłocznej. Biorąc powyższe pod uwagę dobierający pompę musi uwzględnić następujące elementy instalacji tłocznej które będą miały znaczący wpływ na obniżenie parametrów ciśnienia i wydajności w miejscu odbioru wody: -średnica wewnętrzna rury tłocznej z rozróżnieniem czy jest to rura sztywna czy też elastyczny wąż np. strażacki. Zmniejszenie średnicy (redukcja odcinka tłocznego instalacji) w porównaniu do średnicy wyjścia tłocznego z pompy znacząco zwiększy spadek parametrów. Zwiększenie średnicy zadziała odwrotnie choć nie w takim zakresie jak zwężanie rurociągu. W przypadku miękkiego węża elastycznego opory tłoczenia są znacznie większe niż przy rurze sztywnej, czyli takiej która samoczynnie nie zmniejsza swojego przekroju . - długość pionowego odcinka rury tłocznej czyli różnicy w pionie między zamontowaniem pompy a miejscem wylotu. - długość poziomego odcinka rury tłocznej. - wszystkie inne elementy instalacji jak zawór zwrotny, kolanka, łuki, redukcje, szybkozłączki, zawory, zwężki, wodomierze, itp. Dopiero zsumowanie oporów wynikających z długości rury tłocznej, przepływu oraz zainstalowanych w/w elementów daje faktyczną informację o ile zmniejszy się parametr ciśnienia i wydajności w punkcie odbioru w porównaniu tym co jest określone dla danej pompy. Wielkość wskaźników pozwalających określić spadki parametrów dla poszczególnych elementów instalacji tłocznej można znaleźć w fachowych wydawnictwach z dziedziny instalacji pomp
 

 

ZASTOSOWANIE:  w domach, ogrodach, ogródkach działkowych, gospodarstwach domowych, działkach rekreacyjnych, jak również każdej gałęzi przemysłu gdzie nie ma systemu kanalizacji, a wymagane jest wytworzenie wyższego ciśnienia.

RODZAJ WODY: do czystej i lekko zanieczyszczonej wody

ZASILANIE: 230V

WYKONANIE: korpus pompy żeliwo, aluminium lub stal nierdzewna,  wirnik: żeliwo, stal nierdzewna lub udaroodpornego technopolimeru.

Króciec tłoczny umieszczony jest z boku na obudowie wirnika lub pionowo u góry na wieku pompy.

Wszystkie pompy standardowo wyposażone są w przewód zasilający z wtyczką.

CECHY I ZALETY:

– Szeroki zakres parametrów i mocy silnika umożliwia dopasowanie pomp z typoszeregu WQ niemalże do wszystkich indywidualnych potrzeb.

– Standardowo wszystkie pompy WQ wyposażone są w kabel zasilający a wybrane modele dodatkowo posiadają pływak sterujący pracą pompy

– Pompy są przystosowane do współpracy z wężami elastycznymi

– Solidna i trwała konstrukcja

– Pompy o doskonałej reputacji z wieloletnią tradycją na polskim rynku

– Szeroki zakres zastosowania

 

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI POMPY MULTI WQ 1100

http://www.omnigena.pl/obrazki/eko%20instrukcja%20MULTI%20%20WQ%2014.11.2016.pdf

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl